KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Aktuality Několik otázek na tělo
Zpět

Několik otázek na tělo

Přidáno 2. 5. 2020 (Administrátor)
Ilustrační foto

Jaká hudba, žánr, interpreti jsou ti blízkými?

Ráda si poslechnu jakoukoliv příjemnou hudbu. Oblíbeným zpěvákem je Michael Jackson, Chinaski, Janek Ledecký nebo ploužáky od Metallicy či Scorpions.

Fandíš nějakému sportovnímu klubu?

Samozřejmě Beranům, občas i osobně na stadionu.

Máš nějaké oblíbené jídlo, recept?

Dám si dobrý tatarák. Ráda uvařím pro rodinu např. kynuté knedlíky, kynuté buchty, povidlové taštičky, ale i mou speciální „kyselicu“, kuřecí čínu apod.

Co tě napadne při slově dětství?

Sourozenci, rodiče, staříčci, smích, radost ze společných chvil. Nezapomenutelné první dva roky v místní škole – dvojtřídce, vaření trnek, uhelné prázdniny.

Co považuješ za svůj úspěch a naopak za neúspěch?

Mám velkou radost ze své rodiny a z práce, která mě baví. Prorodinným aktivitám a sociální oblasti se věnuji mnoho let a stále mě tato práce naplňuje.
Za neúspěch považuji malou znalost cizích jazyků. To mi opravdu vadí.

Čeho si v životě nejvíce vážíš?

Rodiny a daru víry. Rodinu považuji za nejcennější devizu pro lidské bytí. Ovšem nic nejde samo a rodina mě právě mnohé naučila a stále mě hodně učí, a to empatii, respektu, pomoci a úcty k druhým, vnímat jedinečnost každé osobnosti, ale také si hlídat své hranice a zájmy. Ono je totiž důležité znát sebe samého a také se zdravě mít rád. Jen tak můžeme mít vstřícný, chápavý a zdravý postoj k druhým.

Jak trávíš volný čas?

Možná to bude znít trochu zvláštně, ale i ve svém volném čase se ráda setkávám s lidmi při různých neformálních příležitostech, protože mou práci beru jako službu. Na druhou stranu každý z nás by měl být zodpovědný i sám k sobě a umět odpočívat. Nejsem perpetum mobile. Jsem vděčná své rodině, že mě dokáže vytrhnout od povinností a vytáhne mě do přírody, příp. k jiné aktivitě. Naše děti mě umějí naladit na jinou notu a dokonce si i občas něco přečtu. V minulosti jsem měla knížku stále při sobě, nyní to už tak nejde. A ráda si zajdu na wellness.

Tvá oblíbená kniha, film?

Knihy mám oblíbené dvě: Quo vadis a Doktorka z domu Trubačů.

Máš nějaký svůj životní vzor?

Pro mě je vzorem každý, kdo se umí postavit nepřízni osudu a také ten, kdo žije opravdově a jehož slovo platí.

Co je pro tebe životní priorita?

Rodina, pravdivost. Přece se nemohu věnovat rodinné politice a sociální oblasti a nectít vlastní rodinu.

Bydlíš v bytě, rodinném domě?

Bydlíme v rodinném domě nedaleko lesa na úpatí Hostýnských vrchů. V okrajové východní části Zlína, kde je moc krásně.

Máš psa nebo nějakého jiného tvora?

Máme 2 psy, kočku, zakrslého králíka, slepice i kohouta.

Máš nějaké své životní motto, kterým se snažíš řídit?

Žít každý den s radostí. Žít tak, abych se nemusela bát ohlédnout.

Věnuješ se charitě, jaké a proč?

Pravidelně i nepravidelně přispívám na prospěšné věci. Ve vyspělé společnosti by měl každý zralý člověk umět vracet určitý díl, ať už fyzickou pomocí nebo finančním příspěvkem. To považuji za samozřejmost.

Jsi věřící, co pro tebe víra znamená?

Víra je pro mě obrovský dar, kterého se velmi vážím. Já osobně si bez víry a aktivního křesťanského života nedovedu vůbec představit, že bych mohla zvládnout tak těžkou a zodpovědnou roli, jako je politická funkce.

Co nebo kdo tě přivedl k politice?

Již mí rodiče mě vedli k zájmu o veřejné dění a pomoci, kde je potřeba. Nemám ráda planou kritiku, takže pokud se mi něco nelíbí nebo mohu napnout síly ke změně, tak jdu do toho. Byl to přirozený vývoj. Určitou část života jsem věnovala péči a výchově dětí, a to nejen vlastních. Organizovala jsem jednorázové a jiné aktivity (např. příměstské tábory), ale i aktivity pro rodiče a seniory. Vedla jsem sociální službu pro seniory a poté jsem se stala článkem, který může systém ovlivňovat. Tou je politika.

Čeho chceš dosáhnout?

Aby lidé mohli žít kvalitněji a spokojeněji svůj život. A také aby možná trochu změnili pohled na politiky. Přemýšlím nad tím, proč v naší republice je politika sprosté slovo. Každý z nás se může stát součástí procesu. Minimálně tím, že si řádně vybere svého kandidáta či stranu a půjde k volbám. Také se může aktivněji zapojit, a to buď řadovým členstvím nebo i svou aktivitou. Ale nevolit a jen pasivně kritizovat mi nepřijde férové. Znám politiky, kteří skutečně pracují a záleží jim na lidech. Ne na sobě, ale opravdu na občanech města, kraje či celého státu. Jen ne vždy provádí líbivé kroky a mně je smutno, když pak vidím, že voliče osloví spíše dobrý marketing nebo výmluvná slova, než opravdové skutky.

Co ti dává nebo bere tvá profese?

Nesmírně mě obohacuje. Každý den s sebou přinese další dávku nových impulzů, námětů a možností. A je jen na mně, zda tyto příležitosti využiji. Na druhou stranu mi bere čas, který bych mohla věnovat více rodině, koníčkům či přátelům. Naštěstí mám ve své rodině velkou podporu a pokud trávíme čas společně, snažíme se ho využít maximálně.

S kterými zajímavými lidmi ses v poslední době potkala?

Mám štěstí, že se často potkávám se zajímavými lidmi. Pro mě jsou zajímaví všichni, kdo projevují zájem o dění, zkouší nové věci, dávají něco ze sebe. Např. jsem byla součástí oceňování dárců krve, a to i dárce, který krev daroval dvě stě padesátkrát. To jsou velmi silné chvíle.